AktualnościRajd Rodzinny 2012

3 lipca 2012
https://www.droithumain.pl/wp-content/uploads/2015/07/morocco-123970_1280-640x426.jpg

17 Rajd Rodzinny

 

Z okazji Przesilenia letniego, zwycięstwa Światła, w dniach od 22 do 23 czerwca odbył się Rajd rodzinny, który, jak każdego roku dostarczył uczestnikom ogrom wrażeń, wiedzy, radości. Pozwolił grupie odkryć w sobie żyłkę detektywistyczną – gdyż organizator, Sz. L. Rencontre Fraternelle  przydzieliła Nam zadania w postaci zagadek, rebusów – które należało odgadnąć, by dotrzeć do miejsc, które były zabytkami, pamiątkami, historycznymi, architektonicznymi a przede wszystkim masońskimi.

Szlak prowadził odkrywców po Płocku i  jego okolicach. Oko Opatrzności towarzyszyło zwiedzającym, czuwało abyśmy dotarli do cmentarza w Nowym Duninowie, gdzie Nas na nagrobku powitało; do Biblioteki Zielińskich; do Muzeum w Płocku – gdzie 10 wieków historii Płocka Nas wchłonęło, gdzie odnaleźliśmy się i scalili z masonami z dawnych epok. 200 letnia odznaka loży Alberta, dokumenty, protokoły, fartuszki, kielichy  zdobione masońskimi symbolami – urzekły Nas swym pięknem.

Katedry drzwi zdradzały Nam swoje tajemnice, Broniewski tylko nam słyszalnym szeptem wiersze składał i przypominał – że pora na prawdziwe przy ogniu zjednoczenie.

Pożegnaliśmy zabytkowe kamieniczki w Rynku, śpiesznie udaliśmy się do Soczewki, do bazy noclegowej, położonej przy sztucznym jeziorze okolonym lasem.

I tu sza ! Ogień buchał, serca promieniały, śpiewy hen daleko niosły radość – zespolenie w tę Noc Świętojańską z Sobą, z Braćmi, Siostrami w łańcuchu jedności się spełniło.