AktualnościObchody XX-lecia Szanownej Loży „Konstytucja 3 Maja”

8 grudnia 2019
https://www.droithumain.pl/wp-content/uploads/2020/04/XX-lat-K3M-1.png

Cóż to był za wieczór! W piątek 6.12.2019 r. (EP) Szanowna Loża „Konstytucja 3 Maja” na Ws\ Warszawy obchodziła jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Podczas rytualnych prac w pierwszym stopniu symbolicznym, na Wschodzie zajęli miejsca Dostojni goście z Rady Najwyższej Międzynarodowego Mieszanego Zakonu Wolnomularskiego „Le Droit Humain”, Wielce Potężny Wielki Komandor Federacji Polskiej, Wiceprezydent Rady Federacji Polskiej, Czcigodny Mistrz Sz\ L\ Pierre et Marie Curie – loży Matki naszej Federacji, przedstawiciel Jurysdykcji Rumuńskiej naszego Zakonu, Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Rzeczypospolitej Polskiej, Czcigodny Mistrz Sz\ L\ „Święty Jerzy na Wzgórzach Sofii” z Federacji Bułgarskiej oraz Czcigodna Mistrzyni Sz\ L\ „Prometea” (Wielka Żeńska Loża Francji).

Na Kolumnach natomiast zasiadali Bracia i Siostry z niemal wszystkich Polskich lóż naszej Federacji, pośród nich byli inicjatorzy powstania Warsztatu, kontynuatorzy ich pracy, jak i ci, którzy współcześnie tworzą Sz\ L\ „Konstytucja 3 Maja” oraz przedstawiciele z innych Obediencji WWRP, WŻLF i WWP.

Pozdrowienia i życzenia dalszej owocnej pracy przyszły od samego Wielkiego Mistrza Zakonu. Cieszymy się również, że nasi Bracia i Siostry z Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Czech i Rosji – choć nie mogli przybyć osobiście – nie zapomnieli o nas i przesłali bardzo ciepłe, braterskie słowa.

Na fotografiach poniżej: Kompas podarowany przez delegację Sz:.L:. „Gwiazda Morza” na Ws:. Gdańska; Okolicznościowa plakietka podarowana przez przedstawiciela Federacji Bułgarskiej „Le Droit Humain” na Ws:. Sofii; Uroczystość była również okazją do wręczenia Medali Zacności.