AktualnościXXI Konwent Federacji Polskiej MMZW „Le Droit Humain”

6 października 2021
https://www.droithumain.pl/wp-content/uploads/2016/09/logoMMZW.png

19 września 2021 roku Ery Pospolitej odbył się XXI Konwent Federacji Polskiej. Delegaci i Delegatki, reprezentujący wszystkie Warsztaty Federacji Polskiej, mieli okazję wysłuchać sprawozdań komisji: Regulaminowej, Technicznej, Historycznej i Międzynarodowej. W sytuacji zaostrzających się restrykcji sanitarnych, a nawet lockdownu i w jego konsekwencji, zawieszenia lożowych spotkań, funkcjonowanie naszej Federacji nie zostało odczuwalnie zakłócone. Ilość zgłoszeń do Zakonu napawa optymizmem, a rychłe Zapalenie Świateł trzech nowych Warsztatów w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu będzie okazją do świętowania i radości z tak uwieńczonych, wytężonych starań w niełatwych warunkach.

Podczas Konwentu wybrano też Delegatów Federacji Polskiej, którzy będą nas reprezentować na Konwencie Międzynarodowym Zakonu, który odbędzie się w Zenicie Paryża w maju 2022 roku.

Zaprezentowano syntezy tematów rocznych Federacji oraz tematu międzynarodowego Zakonu na przyszłoroczny Konwent Międzynarodowy. Opracowanie tematu społecznego „Czym jest to, co zwiemy prawdą?” będzie można wkrótce znaleźć w sekcji Biblioteka na naszej stronie internetowej. W kolejnym roku wolnomularskim Siostry i Bracia z naszej Federacji będą pracować m.in. nad społecznym tematem „Co dziś znaczy autorytet?”.

Konwent stał się okazją do dyskusji nad kierunkami dalszej pracy w trudnych, bo niepewnych, warunkach pandemicznych, a rozpoczęte rozmowy długo jeszcze będą odbijać się echem w ścianach naszych wolnomularskich Lóż i Warsztatów Wyższych Stopni.