AktualnościObchody 20-lecia Odrodzenia Le Droit Humain w Polsce

10 czerwca, 2013
https://www.droithumain.pl/wp-content/uploads/2015/06/20lat-odrodzenia.jpg

W niedzielę 28 kwietnia 2013 roku (E.P.), w jednym z okazałych gmachów w centrum stolicy, Federacja Polska LE DROIT HUMAIN zorganizowała Rytualne Prace w stopniu ucznia, z okazji obchodów 20-lecia Odrodzenia masonerii mieszanej w Polsce.

Z tej okazji do Polski przyjechali wolnomularze z wielu krajów Europy i to ci najwyższych szczebli.

Na prace przybyło wielu wysokiej rangi dostojników z Rady Najwyżej, w tym Wielce Dostojna Siostra Yvette RAMON – Wielki Mistrz Międzynarodowego Mieszanego Zakonu Wolnomularskiego LE DROIT HUMAIN w towarzystwie Wielce Dostojnego Brata Klaus’a FROZEN – Zastępcy Wielkiego Mistrza Zakonu oraz Wielce Dostojnego Brata Alain’a SEDE – Wielkiego Skarbnika, jak również duża liczba gości. Na kolumnach zasiadło około stu Braci i Sióstr reprezentujących Federacje: francuską, szwajcarską, grecką, austriacką oraz Jurysdykcję niemiecką jak i Wielki Wschód Francji.

Z gości polskich były masonki z lóż polskich Wielkiej Żeńskiej Loży Francuskiej oraz Delegat Wielkiego Wschodu Laickiego Polski.

Prace prowadzone były przez Wielce Szanowną Siostrę, Prezydenta Federacji Polskiej dwujęzycznie – po polsku i francusku. W części oficjalnej było mnóstwo elementów rytualnych, wejść, powitań, przesłań i życzeń.

W części merytorycznej wygłoszono dwie “deski”, czyli referaty.

Pierwsza poświęcona była powstaniu LE DROIT HUMAIN w Polsce, co stało się w latach 20-tych ubiegłego wieku. „Światło” otrzymali polscy masoni z LE DROIT HUMAIN z Londynu.

Druga deska poświęcona została czasom współczesnym i wyzwaniom stojącym przed masonkami i masonami z LE DROIT HUMAIN.

Z okazji Jubileuszu wybito pamiątkowy medal.

Na zakończenie tych wspaniałych prac wszyscy Bracia i Siostry biorący w nich udział udali się do restauracji, aby wziąć udział w braterskiej agapie.

Rada Federacji Polskiej LE DROIT HUMAIN serdecznie dziękuje wszystkim Braciom i Siostrom uczestniczącym w pracach jak również wszystkim tym, którzy nie mogąc w nich uczestniczyć fizycznie, byli obecni sercem.